1981 yılında Trabzonda’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini sırası ile 24 Şubat İlk Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda ve Trabzon Lisesi’nde tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Tıp Fakültesi’nden 2007’de ONUR DERECESİ mezun olarak tıp doktoru unvanı aldı. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlık eğitimini RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 2013’de tamamladı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Rize Eğitim Araştırma Hastanesinde 2009 yılında başasistan olarak çalışmaya başladı. 2011-2012 arasında jinekolojik ve obstetik bilgi ve becerisini arttırmak amacı ile bir yıl boyunca Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, Ankara’da çalıştı.

2015-2017 yılları arasında Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yaptı.
Ulusal ve uluslararası derneklerin düzenlendiği kongrelerde aktif görev almış olup, bireysel yeteneklerini geliştirmiştir ve oldukça fazla cerrahi deneyim elde etmiştir.

Klinik Endokrinoloji ve İnfertilite konusunda yurtdışında ve yurtiçinde basılmış kitap bölümleri, makaleleri ve kongre sunumları bulunmaktadır. Güncel endoskopik cerrahi uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlamak amacı ile düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve kurslarda eğitici olarak görev yapmıştır. Düzenlenen ulusal kongrelerde bilimsel kurul üyeliği ve Karadeniz Kadın Sağlığı Derneğin'de Genel Sekreter olarak görev yapmıştır. 

Obstetrik ultrasonografi ile ilgili dünyaca ünlü otörlerden eğitim almış çok sayıda fetal anomalilerle ilgili vaka sunumları bulunmaktadır. Bebeğin kalp anomalilerinin ultrasonografik tespiti ile ilgili önemli bir tecrübesi bulunmaktadır. Dört boyutlu ultrasonografik görüntülerin tekrar düzenlenmesi ile ilgili yapay zekanın kullanıldığı bir mobil uygulama projesinde yürütücü ve proje direktörü olarak görev almaktadır. İstabul Üniversitesinde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde Lisans programı olarak ikinci üniversitesini okumaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD'ında Yardımcı Doçent Doktor olarak 4 yıl görev yaptıktan sonra, Karadeniz Teknik Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD'ında Yardımcı Doçent Doktor olarak görev almıştır. Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi'nde bir süre çalıştıktan sonra şu anda Doçent Doktor Sabri Çolak görevine Bursa Bahçeçi Tüp Bebek Merkezi'nde devam etmektedir.